15:56 18 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 21
ما را در دنبال کنید

طالبان حدود سه هزار خانواده را در مربوطات ناحیه اول شهر قندهار مجبور کرده‌اند که خانه‌های‌شان را ترک کنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از 8صبح، صدها تن که بیشترشان زنان هستند، در قندهار به جاده‌ها برآمدند و به دلیل اینکه طالبان آنهارا مجبور میسازند خانه‌های خود را ترک کنند، اعتراض کردند.

این افراد در زمین‌های وزارت دفاع ملی، در محله‌ای به نام «فرقه کهنه» از مربوطات ناحیه اول شهر قندهار زنده‌گی می‌کنند. بیشتر آنها سرپرستان خانه خود را در حکومت قبلی در جنگ ها ازدست داده اند.

گفته می‌شود که بیشتر این خانواده ها در این محله بیش از سی سال زندگی کرده اند.

به گفته معترضین،  با آمدن هر حکومت جدید با این حالت روبه‌رو می‌شوند و مسوولان حکومت جدید آن‌ها را مجبور به ترک خانه‌های‌شان می‌کنند.

به گفته معترضان، نظام پیشین تنها به خانواده‌هایی که در حکومت کار می‌کردند، اجازه زنده‌گی در این محله را داده بودند؛ اما این بار از همه ساکنان فرقه کهنه خواسته شده است که خانه‌های‌شان را ترک کنند.

آنها در نزدیکی دفتر والی قندهار تجمع کرده و خواستار تأمین حقوق‌شان شده بودند.

به گفته معترضان، طالبان با بلندگوها از موترهای رنجر روز گذشته از آن‌ها خواسته بودند که ظرف سه روز خانه‌های‌شان را تخلیه کنند و تنها سامان‌های ضروری خانه را بردارند.

این درحالیست که طالبان در ولایات دیگر نیز دست به چنین اقدامی زده اند، روز گذشته مردم در ولایت دایکندی نیز از این گروه شکایت داشتند و خواهان بررسی این اقدامات شدند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر