18:53 23 سپتمبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

 نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل برای افغانستان در دوحه با نماینده دفتر سیاسی طالبان دیدار و گفتگو نمود.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از "تایمز" دبورا لاینز، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل برای افغانستان ، با شیر عباس استانکری، سرپرست موقت معاون وزیر خارجه طالبان پس از قدرت گرفتن این گروه در دوحه دیدار کرد.

طرفین در پی این دیدار در مورد وضعیت در افغانستان تبادل نظر نمودند.

محمد نعیم، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان نیز در توییتی نوشت: امروز (چهارشنبه 15 سپتامبر) شیر محمد عباس استانکزی و هیئت همراه شان با دیبورا لاینز، نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل برای افغانستان، در قطر دیدار کرد

به گفته سخنگوی طالبان، امنیت کارکنان سازمان ملل متحد در افغانستان و وضعیت اقتصادی این کشور مورد بحث قرار گرفت. نماینده ویژه سازمان ملل از طالبان به خاطر اقداماتی که برای تامین امنیت کارکنان سازمان ملل در افغانستان پس از تحولات اخیر انجام داده است، ابراز سپاسگزاری کرد.

آقای استانکزی هم به نوبه خود از امنیت کارمندان این نهاد اطمینان داد  هر دو طرف تاکید کردند که کمک های بشردوستانه باید مانند گذشته ادامه یابد. هیئت امارت اسلامی همچنین به نمایندگی از مردم افغانستان از  کمک های بشردوستانه سازمان ملل اظهار قدردانی کرد.

گفتنی است سازمان ملل متحداز روز دوشنبه سیزدهم سپتامبر میزبان نخستین نشست اضطراری کمک به افغانستان پس از به قدرت رسیدن طالبان در این کشور بود که در ژنو سوئیس برگزار شد.

پیشتر این نهاد بین‌المللی اعلام کرده بود که برای کمک‌های فوری بشردوستانه به 11 میلیون نفر در افغانستان به بیش از 600 میلیون دالر تا پایان سال نیاز دارد.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده از افغانستان، فقر و گرسنگی در کشور از زمان به قدرت رسیدن طالبان در ماه گذشته که با کاهش کمک‌های بین‌المللی همراه شده، افزایش یافته است.

جامعه جهانی دیروز در یک نشست در ژنو سویس به رهبری انتونیو گوترش سرمنشی سازمان ملل، تعهد کردند که بیش از یک میلیارد دالر کمک بشردوستانه به افغانستان فراهم سازند.

امیر خان متقی سرپرست وزارت خارجه طالبان در یک کنفرانس خبری در کابل از کمک‌های بشردوستانه یک میلیارد دالری جامعه جهانی به افغانستان استقبال کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر