21:39 18 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور روسیه گفته است که خروج امریکا با هم‌پیمانانش از افغانستان عجولانه بود.

به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، هنگام سخنرانی در سازمان پیمان امنیت جمعی بطور زنده، گفت: خروج امریکا و متحدانش از افغانستان میشه گفت بلافاصله پس از خروج به بیان ملایم شتابزده نیروهای امریکایی و متحدان آنها از افغانستان و روی کار آمدن جنبش طالبان (این سازمان در فدراسیون روسیه ممنوع است)، در اجلاس فوق العاده CSTO در مورد خطرات ناشی از این تغییر اساسی اوضاع در این کشور تبادل نظر کردیم، در آن زمان  همه از این نتیجه گیری حمایت کردند که در شرایط کنونی  هماهنگی و انسجام بسیار نزدیک کشورهای عضو CSTO بیش از هر زمان دیگری مورد نیاز است."

 رهبر روسیه یادآور شد که طرفین توافق کردند که لازم است در هر زمان آماده استفاده کامل از پتانسیل و توانمندی های دفاعی و سیاسی CSTO  برای تأمین امنیت و  حفظ صلح و ثبات در کشورهای عضو پیمان امنیت جمعی بود.

پیش از این، آقای پوتین نیز در آغاز نشست بریکس، امریکا را بخاطر اوضاع کنونی افغانستان متهم کرده گفت: دور جدیدی از بی‌ثباتی در افغانستان با تلاش‌های غیرمسئولانه ایالات متحده برای تحمیل ارزش‌های خود است.

آقای پوتین، اشاره کرد که خروج امریکایی‌ها از این کشور منجر به بحران جدیدی شده است و مشخص نیست که چگونه این امر بر امنیت منطقه ای و جهانی تأثیر می گذارد.
یادآوری می‌کنیم که اشرف غنی، رئیس جمهور سابق افغانستان، در 15 آگست 2021 در حالیکه نیروهای طالبان در ورودی دروزه های کابل بودند فرودگاه کابل را به مقصد نامعلوم ترک کرد و از افغانستان گریخت. چند روز بعد وی از امارات متحده عربی پیامی خطاب به مردم افغانستان منتشر کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر