08:36 27 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

شش کشور خلیج فارس به ارائه کمک های بشردوستانه به افغانستان ادامه می دهند.

به گزارش اسپوتنیک، شبکه تلویزیونی العربیه درباره تصمیم اتخاذ شده پس از نشست وزیران خارجه کشورهای پادشاهی عربستان که در ریاض برگزار شد، اعلام کرد که شش کشور در شورای همکاری کشورهای عربی حوزه خلیج فارس بر ادامه کمک های بشردوستانه به افغانستان توافق کرده اند.
در بیانیه پایانی آمده است: "کشورهای حوزه خلیج فارس اعلام می کنند که همچنان در کنار مردم افغانستان هستند و به ارائه کمک های بشردوستانه به افغانستان ادامه می دهند".

آنها همچنین از نیروهای گوناگون در افغانستان خواستند "منافع ملی را در اولویت قرار دهند".
امارات متحده عربی و قطر در میان کشورهای عربی خلیج فارس اولین دولتهایی بودند، که پس از روی کار آمدن طالبان از افغانستانی ها حمایت کردند.

پیش از آن، آنها در بیرون کردن افغانستانی های دارای شهروندی خارجی که می خواستند کشور را ترک کنند ، کمک کرده و هزاران مهاجر افغانستانی را در راهش به کشورهای سوم اسکان دادند. متخصصان قطری اولین کسانی بودند که برای بازسازی فرودگاه خود به کابل وارد شدند، این فرودگاه در هنگام خروج پرسنل نظامی خارجی از کار افتاده بود. این کشورها اولین کسانی بودند که کمک های بشردوستانه به افغانستان ارسال کردند و محمد بن عبدالرحمن آل ثانی وزیر خارجه قطر اولین مقام عالی رتبه خارجی بود که از زمان به قدرت رسیدن طالبان به این کشور سفر کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر