08:23 27 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

شماری از دیپلمات‌های افغانستان به‌دلیل نامشخص بودن آینده سفارت‌خانه‌های این کشور در کشورهای مختلف، به‌دنبال دریافت پناهندگی هستند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، وزارت اطلاعات و فرهنگ طالبان افغانستان در مورد ازسرگیری فعالیت سفارتخانه های این کشور اعلام کرد که وزارت امور خارجه در مورد نمایندگی‌های سیاسی‌ تصمیم خواهد گرفت.

سعید خوستی عضو کمیسیون فرهنگی وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان گفت تصمیم در این مورد به زودی از سوی وزارت خارجه اعلام خواهد شد و افزود که نمایندگی‌های سیاسی و دیپلماتیک در خارج از کشور بدون مشورت وزارت خارجه فعالیت نخواهند داشت.

خوستی افزود: نمایندگی‌های که در بیرون از کشور هستند اکنون از امارت اسلامی (طالبان) نمایندگی می‌کنند و وزارت خارجه در این مورد کار می‌کند و تصمیم می‌گیرد.

به گزارش طلوع نیوز با طولانی شدن وضعیت نامعلوم سفارتخانه های افغانستان، شماری از دیپلمات های این کشور در وضعیت بلاتکلیف بسر می‌برند و برخی از آنان در جستجوی پناهندگی هستند.

به گفته دیپلمات های افغانستان، چند ماه پیش حقوق ماهانه، کرایه‌ خانه و دیگر مصارف از سوی حکومت افغانستان پرداخته نشده است.

از سوی دیگر نیز نماینده دائم افغانستان در سازمان ملل متحد از دبیر کل این سازمان خواسته است تا ماموریت وی را تمدید کند.

سخنگوی سازمان ملل متحد به رویتز گفت که غلام اسحق‌زی نماینده افغانستان در سازمان ملل متحد، در نشست بیست هفتم ماه سپتامبر به نمایندگی از افغانستان شرکت خواهد کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر