09:49 24 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 12
ما را در دنبال کنید

معاون وزارت اطلاعات و فرهنگ و سخنگوی گروه طالبان درباره حذف وزارت زنان گفته است، که آنان طرفدار فعال شدن اداره‌ی موثرتر و فعال‌تر برای زنان است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خامه پرس، ذبیح‌الله مجاهد، معاون وزارت اطلاعات و فرهنگ و سخن‌گوی طالبان به دنبال حذف وزارت زنان از سوی طالبان گفته که آنان طرفدار فعال شدن اداره‌ی موثرتر و فعال‌تر برای زنان است.

او تأکید کرده است، که این اداره در آینده در چارچوب قانون شریعت تنظیم می‌شود و ضرور نیست که اسم آن وزارت، معینیت و یا ریاست باشد.

مجاهد در گفت‌وگوی با یک رسانه‌ی ایرانی گفته است، که وزارت امور زنان در نظام پیشین یک اداره‌ی سمبولیک بوده و هیچ اجراآتی نداشته است.

به‌گفته‌ی او، با وجودی که وزارت امور زنان وجود داشته است، اما زنان هنوز هم در قریجات کشور به ابتدایی‌ترین حقوق‌شان دسترسی ندارند.

طالبان با اعلام کابینه سرپرست، وزارت زنان را از لیست کابینه‌ی شان حذف کردند.

در حال حاضر به جای وزارت امور زنان، وزارت دعوت، ارشاد و امر به معروف و نهی از منکر طالبان جابجا شده است.

این اقدام طالبان، با واکنش‌های زیادی روبر شدند.

از آن میان، شماری از زنان روز یک‌شنبه، بیست‌وهشتم سنبله، در اعتراض به حذف وزارت امور زنان، در برابر این وزارت تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این زنان شعار «آزادی و برابری»، «حذف زنان، حذف انسان»، «آزادی بیان ما، نتیجه توان ما» و «تعلیم، کار، آزادی، پیش به سوی آبادی» سر می‌دادند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر