20:52 18 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 43
ما را در دنبال کنید

دولت جدید طالبان کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان را منحل اعلام نموده و گفته است که این نهاد دیگر مشروعیت ندارد.

به گزارش اسپوتنیک، یک تن از سخنگویان ارشد گروه طالبان  در صحبت با رسانه های خبری افغانستان گفت است که کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان منحل شده و دیگر مشروعیت ندارد.

پیشتر کمیسیون مستقل حقوق بشرافغانستان اعلام کرده بود، این کمیسیون از حدود یک ماه پیش  تاکنون ‌نتوانسته وظایف خود ادامه دهد ؛ زیرا طالبان دفاتر این نهاد را تصرف کرده است .

این در حالی است که پیشتر این کمیسیون از طالبان خواست که زمینه نظارت مستقلانه و بی‌طرفانه بر وضعیت حقوق بشر‌، به‌ ویژه حقوق بشری زنان و کودکان را فراهم کند.

 در بیانیه‌ای کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان گفته شده است: از 24 اسد این نهاد قادر به انجام وظایفش برای مردم افغانستان نبوده، تمام ساختمان‌های این نهاد به دست نیروهای طالبان اشغال شده است و آنها از دارایی‌های این نهاد همچون خودروها و رایانه ها استفاده می‌کنند.

در گزارش کمیسیون مستقل حقوق بشر آمده است، شهروندان افغانستان به یک نهاد حقوق بشری مستقل نیاز دارند تا بتوانند قضایای نقض حقوق‌شان را به آنجا ارجاع دهند.

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان همچنین نسبت به تمایل طالبان برای احترام به حکم و استقلال این سازمان ابراز تردید کرد.

این کمیسیون از طالبان خواسته است به استقلال آن، کارکنانش و تمام مدافعان حقوق بشر افغان که به شکلی خستگی‌ناپذیر برای حفاظت از حقوق مردم افغان کار می‌کنند، احترام بگذارد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر