11:02 25 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 21
ما را در دنبال کنید

 معاون وزیر فرهنگ و اطلاعات دولت موقت طالبان بر ضرورت برعهده گرفتن مسئولیت کشتارها و ظلم‌های گذشته امریکا در افغانستان تاکید کرد.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از رسانه های خبری کابل، ذبیح الله مجاهد،  معاون وزیر فرهنگ و اطلاعات دولت موقت طالبان روز گذشته  (یکشنبه 19 سپتامبر)  به گروه رسانه ای «سی جی تی اِن» اعلام کرد: این تنها رویدادی نیست که ایالات متحده مرتکب شده است.

مجاهد در ادامه از جامعه بین المللی برای افغانستان درخواست کمک کرد.

این مقام طالبان جامعه جهانی را به دلیل حمایت از آنچه آن را «دولت فاسد» افغانستان در طول 20 سال گذشته توصیف کرد، به باد انتقاد گرفت که با به قدرت رسیدن طالبان کمک‌های خود را متوقف کرد.

وی همچنین تصریح کرد: «طالبان صلح را به افغانستان به ارمغان آورده و ما تروریست نیستیم.»

این اظهارات وی بعد از آن مطرح شده که با گذشت سه هفته از کشتار غیرنظامیان افغان در حمله اخیر پهپادی آمریکا به منطقه‌ای در کابل و افزایش فشارهای رسانه‌ای بر مقام‌های واشنگتن برای شفاف‌سازی در این موضوع، پنتاگون بالاخره به این جنایت اعتراف کرد.

«فرانک کنث مک‌کنزی، رئیس نظامیان آمریکایی در منطقه غرب آسیا موسوم به سنتکام شامگاه شنبه با اذعان به کشته‌شدن ده غیرنظامی از جمله 7 کودک در حمله پهپادی 29 آگست به کابل، این حادثه را فقط «اشتباهی غم‌انگیز» توصیف کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر