09:00 18 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

سفارت روسیه در کابل می‌گوید که این نهاد دیپلماتیک روسیه در افغانستان هیچگونه اطلاعاتی در خصوص "بازار سیاه" ویزای این کشور را در دست ندارد.

سفارت روسیه در کابل در مصاحبه با اسپوتنیک گفت که این نهاد دیپلماتیک روسیه در افغانستان هیچگونه اطلاعاتی در مورد ب"ازار سیاه ویزای روسیه" دریافت نکرده است.

در سفارت روسیه گفتند: "ما با نمایندگان دیاسپورای دانشجویان افغانستانی که در روسیه تحصیل می کنند در تماس نزدیک هستیم. سفارت در حال انجام کارهای توضیحی برای متقاضیان ویزای روسیه و جلوگیری از قرار گرفتن آن  در دست  افرادی که قصد سوء استفاده را دارند، می باشد. تا آنجا که ما می دانیم ، در حال حاضر اطلاعاتی در مورد بازار سیاه ویزای کشورهای مختلف از جمله پاکستان، تاجیکستان ، ازبکستان و ترکیه ثبت شده است که هزینه آن ، بر اساس شایعات ، به چند هزار دالر می رسد، اما در خصوص ویزای روسیه اطلاعاتی به ما نرسیده است".

کلیه دانشجویان افغان که دستور صدور ویزا را دریافت نموده اند، در بخش کنسولی سفارت با قرار قبلی پذیرفته می شوند. سفارت موضوع اخذ ویزا پس از نتایج مصاحبه و بررسی صحت پر کردن مجموعه ای از اسناد مطابق با قوانین روسیه مورد بررسی قرار می گیرد.

"هزینه ویزا مطابق با تعرفه های رسمی تعیین شده است و متقاضیان میتوانند در وب سایت سفارت با آن آشنا شوند. هر متقاضی می تواند برای دریافت اطلاعات دقیق از نحوه صحیح پر کردن کامل بسته اسناد و درخواست ویزا با سفارت تماس بگیرد. "

همچنین، سفارت در مورد اطلاعات مربوط به صدور ویزای روسیه توسط شرکت "ایوان اکسپرس" در کابل اظهار نظر کرد. نمایندگی دیپلماتیک خاطرنشان کرد که شرکت "ایوان اکسپرس" هیچ ارتباطی با سفارت در کابل ندارد، اما "برخی از متقاضیان به طور مستقل برای اجرای صحیح مجموعه ای از اسناد از این شرکت درخواست کمک می کنند.

"هزینه های فنی این شرکت حدود 15 دالر (1000 افغانی) است. بنابراین، اطلاعاتی که ظاهراً توسط" منتقدان کینه توز "در مورد" هزینه های فضایی "برای اخذ ویزای روسیه منتشر شده است، تأیید نشده است. علاوه بر این، در حال حاضر بیش از 500 ویزا برای افغان ها صادر شده است ".

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر