01:21 28 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

دبیرکل سازمان ملل متحد در هفتادو ششمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد از جامعه جهانی خواست تا کمک های بشردوستانه به افغانستان را افزایش دهند. 

به گزارش اسپوتنیک، انتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد در 76 مین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در جمع سران کشورها از جامعه جهانی خواست تا کمک های بشردوستانه به افغانستان را افزایش دهند.

گوترش خاطرنشان کرد: امروزه هنوز کشورهای زیادی در جهان وجود دارند که در آنها "صلح و ثبات به عنوان یک رویای دوردست باقی می ماند".

دبیرکل سازمان جهانی خطاب به رهبران جهان گفت: "به عنوان نمونه، در افغانستان جایی که ما باید کمک های بشردوستانه را افزایش دهیم و از حقوق بشر، از جمله زنان و دختران محافظت کنیم".

یادآوری می کنیم، که امروز سه شنبه در مقر سازمان ملل 76 مین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک آغاز شده و تا 27 سپتامبر ادامه خواهد داشت. انتظار می رود که وضعیت در پیرامون افغانستان به یکی از موضوعات اصلی مورد بحث رهبران جهان تبدیل شود.

گروه طالبان در آغاز ماه اگوست یورش های شان را بر نیروی دولتی افغانستان افزایش دادند و در 15 اگوست وارد کابل شدند و یک روز پس از آن اعلام کردند که جنگ به پایان رسیده است. 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر