10:40 24 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد 45 میلیون دالر برای کمک های بشردوستانه به افغانستان از صندوق مرکزی واکنش اضطراری سازمان جهانی اختصاص می دهد.

به گزارش اسپوتنیک، مارتین گریفیتس، معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه و هماهنگ‌کننده‌ی کمک‌های اضطراری امروز (چهارشنبه، 31 سنبله) در بیانیه‌ای، گفته است که این مبلغ در اختیار سازمان صحی جهان و اداره حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف) قرار می‌گیرد تا امکانات صحی را در مراکز صحی، به‌ویژه در شفاخانه‌های کووید19 تا پایان سال جاری حفظ کند.

گریفیتس در بیانیه‌ی خود همچنین گفته است که دارو، تجهیزات طبی و مواد سوختی در افغانستان در حال تمام شدن است و معاش کارگران صحی پرداخت نمی‌شود.

او هشدار داده است که برهم خوردن سیستم ارایه خدمات صحی افغانستان «فاجعه‌بار» خواهد بود و در صورت وقوع این فاجعه، ممکن است دست‌رسی مردم به نیازهای اولیه‌ی صحی قطع شود.

در بیانیه تأکید شده است که سازمان ملل در کنار مردم افغانستان می‌ماند و مواقع ضروری برای‌شان کمک فراهم خواهد کرد.

کمک تازه‌ی سازمان ملل متحد درحالی اعلام شده است که رییس سازمان صحی جهان روز گذشته در رشته‌تویتی از سقوط سیستم صحی افغانستان هشدار داده بود.

تدروس آدهانوم گفته بود که سیستم صحی افغانستان با چالش‌های حاد، از جمله کمبود تجهیزات، دارو و پرسنل،‌ بودجه مورد نیاز برای ادامه‌ی برنامه صحتمندی و پرداخت معاش کارمندان صحی و فرار مغزها مواجه است و در صورت سقوط سیستم صحی، افراد زیادی در این کشور جان‌های‌شان را از دست خواهند داد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر