06:45 18 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 61
ما را در دنبال کنید

 سرپرست وزارت اقتصاد طالبان از جامعه جهانی می‌خواهد که قبل از هرگونه قضاوت در باره کارکرد های این گروه به آنها 20 ماه فرصت بدهد.

 به گزارش اسپوتنیک، قاری دین محمد حنیف، وزیر اقتصاد در دولت موقت طالبان (گروه ممنوع در روسیه) گفت که جامعه بین المللی باید 20 ماه قبل از قضاوت در مورد حکومت طالبان به ما فرصت بدهد.

انعام الله سمنگانی، عضو کمیسیون فرهنگی طالبان، به نقل از حنیف در صفحه توئیتر خود گفت: "بگذارید جهان به ما 20 ماه فرصت بدهد و سپس قضاوت کند که آیا ما موفق شده ایم یا نه."

به گفته وی ، طالبان برخلاف دولت قبلی از جهان تقاضای کمک نمی کنند.

وی گفت که جامعه بین المللی به مدت 20 سال به دولت قبلی افغانستان کمک کرده است. ما نمی‌خواهیم که جهان به ما کمک کند کند، می می‌خواهیم قبل از قضاوت در باره ما، جهان به ما فرصت دهد.

این گفته‌ها درحالی مطرح می‌شود که طالبان در 24 اسد بر افغانستان مسلط شدند. پس از آن این گروه در تاریخ 16 سنبله کابینه‌ی سرپرست خود را اعلام کرد. براساس فهرست اعضای کابینه‌ی طالبان، محمدحسن آخوند به‌عنوان رییس‌الوزرا و ملا عبدالغنی برادر و مولوی عبدالسلام حنفی به‌حیث معاونان او تعیین شده‌اند.

در کابینه‌ی طالبان هیچ زنی حضور ندارد و وزارت زنان نیز حذف شده است. همین طور تمامی اعضای کابینه‌ی طالبان عضو این گروه اند و به جز چند نفر انگشت‌شمار، دیگر از هیچ قومی در آن حضور ندارد.

هنوز هیچ کشوری حکومت طالبان را به‌رسمیت نشناخته است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر