03:07 21 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 70
ما را در دنبال کنید

بانک مرکزی افغانستان اعلام کرد، که پول های نقد بدست آمده از بعضی نقاط این کشور به این بان تسلیم شد. 

به گزارش اسپوتنیک، د افغانستان بانک با نشر خبرنامه ای نوشت: پول های نقد بدست آمده از بعضی نقاط کشور به د افغانستان بانک تسلیم داده شد.

این بانک نوشته است، که 6 میزان 1400- پول های که از سوی امارت اسلامی افغانستان از ولایت های خوست، لوگر و پنجشیر بدست آمده بود، به د افغانستان بانک سپرده شد.
این بانک افزوده است، که مجموع پول های بدست آمده از ولایات یاد شده حدود1.6 میلیون دالر امریکایی و 79 میلیون افغانی می شود.
در ادامه این خبرنامه آمده است، که مولوی عبدالقدیر احمد معاون دوم د افغانستان بانک حین تسلیم گیری این پول ها از امانت داری امارت اسلامی افغانستان امتنان نموده و سپردن این پول ها را اصل تعهد به امانت داری و وطندوستی عنوان نمود.
در پایان این خبرنامه آمده است، که به همین ترتیب از مسئولان امارت اسلامی افغانستان که این پول ها را به خزانه د افغانستان بانک تحویل داده اند، ستایش بعمل آورد که پول ها را با امانتداری کامل به این بانک رسانیدند.

یادآوری می کنیم، که گروه طالبان به تاریخ 15 اگوست به جز از ولایت پنجشیر همه ولایت های افغانستان را زیر کنترل خود در آوردند و پس از آن جنگ را پایان یافته خواند. 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر