17:30 24 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

سخنگوی پیشین گروه طالبان از سازمان ملل خواست تا نزدیک به 40 میلیون افغانستانی را از نمایندگی خود در سازمان ملل محروم نکند. 

به گزارش اسپوتنیک، سهیل شاهین سخنگوی پیشین گروه طالبان که از طرف این گروه به عنوان نماینده دایم افغانستان در سازمان ملل گماشته شده گفته است، که افغانستان در حال گذر از یک لحظه تاریخی است، اکنون هر سانتی متر از کشور تحت کنترل ما است ، رژیم پیشین فرو افتاده است. من از جامعه بین المللی به ویژه ملل متحد می خواهم که چوکی افغانستان را به امارت اسلامی افغانستان بدهند. ما می خواهیم به مردم خود تحویل دهیم. با به دست آوردن چوکی سازمان ملل متحد، ما به راحتی می توانیم کمک های بشردوستانه را با هماهنگی جامعه بین المللی به مردم افغانستان ارائه دهیم.

او افزوده است؛ که زمستان آغاز شده است، تسهیل کمک های بشردوستانه به هر افغانستانی وظیفه همه است. درهای ما برای همکاری باز است و ما آماده همکاری با هر سازمان بین المللی در این زمینه هستیم.
او در ادامه گفته است، که امارت اسلامی افغانستان تنها نماینده واقعی افغانستانی ها است، واقعیات آن را ثابت کرده اند. بر اساس قوانین بین المللی، حق نمایندگی ما در سازمان ملل متحد است، من از سازمان ملل می خواهم که حدود 40 میلیون افغانستانی را از نمایندگی خود در سازمان ملل محروم نکند.
یادآوری می کنیم، که گروه طالبان در تاریخ 15 اگوست به جز پنجشیر همه ولایت های افغانستان را زیر کنترل خود در آوردند و پس از چندی به ولایت پنجشیر لشکرکشی کردند که تاکنون در این ولایت میان نیروهای جبهه مقاومت ملی افغانستان و جنگجویان گروه طالبان درگیری جریان دارد. گروه طالبان همچنان چند هفته پیش کابینه خود را اعلام کرد، که تاکنون هیچ کشور دنیا حکومت این گروه را به رسمیت نشناخته است. سازمان ملل هم به همین منظور تاکنون از پذیرش نماینده گروه طالبان در این سازمان ابا ورزیده و نماینده دولت پیشین این کشور را به عنوان نماینده افغانستان می شناسد. 

 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر