16:44 21 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

کنگره آمریکا از دولت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا خواسته اند تا مسئولان حمله هواپیمای بدون سرنشین به کابل در 29 آگست را که منجر به کشته شدن غیرنظامیان افغان شد، معرفی کند.

به گزارش اسپوتنیک، چندین نماینده جمهوری خواه کنگره آمریکا از دولت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا خواسته اند تا مسئولان حمله هواپیمای بدون سرنشین به کابل در 29 آگست را که منجر به کشته شدن غیرنظامیان افغان شد، معرفی کند.

آخرین حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا به کابل در 29 آگست انجام شد که در نتیجه 10 غیرنظامی افغانستانی از جمله هفت کودک کشته شدند.

رهبری پنتاگون، پس از انجام تحقیقات، مغالطه این حمله را پذیرفت و علناً از آن عذرخواهی کرد.

در نامه ای که اعضای یک کمیته مجلس نمایندگان آمریکا به کاخ سفید فرستادند ، یک ماه پس از این حادثه ، قانونگذاران خواستار گزارش دولت از این حادثه شدند.

در نامه گفته میشود "آیا رئیس جمهور بایدن شخصاً برای حمله هواپیمای بدون سرنشین که جان زمری احمدی را گرفت، مجوز داد؟ اگر نه ، بالاترین مقام آمریکایی که مجوز حمله را صادر کرده است ، کیست؟"

جمهوری خواهان همچنین علاقه مند هستند که دقیقاً چه زمانی رئیس دولت در مورد تلفات غیرنظامیان، به ویژه در مورد مرگ کودکان مطلع شده بود.

علاوه بر این، قانونگذاران، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی بایدن را مقصر اصلی ناکامی های آمریکا در افغانستان می دانند و قول می دهند که "تجزیه و تحلیل کامل اقدامات وی" در جهت افغانستان را انجام دهد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر