16:18 21 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح ایالات متحده امریکا، اعتراف کرد که امریکا در جنگ افغانستان شکست خورده است.

به گزارش اسپوتنیک، مارک میلی، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح امریکا روز چهارشنبه در جریان ادای شهادت در کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان کنگره گفت که این جنگ یک شکست استراتژیک برای امریکا بود: اما ما این شکست را طی 20 روز گذشته و یا 20 ماه گذشته متحمل نشدیم. علاوه براین یک سری تصمیمات استراتژیک بد منجر به این نتیجه شد.

این فرمانده امریکایی یادآور شد که نیروهای امریکایی توانستند با القاعده (گروه تروریستی ممنوع در روسیه) مقابله کنند، اما آنها نتوانستند از به قدرت رسیدن گروه طالبان (ممنوع در روسیه) جلوگیری کنند.

وی تاکید کرد که برای همه ما روشن است که جنگ در افغانستان آن طور که ما می خواستیم به پایان نرسید: طالبان در کابل در قدرت هستند.

پیش از این جنرال میلی تجدید حیات القاعده در سه سال آینده را ممکن دانسته بود. لوید آستین، وزیر نیز نظری مشابه دارد، اما در عین حال خاطرنشان کرد که در حال حاضر فعالیت این سازمان به شدت کاهش یافته است.

اوایل ماه اگست طالبان حملات خود علیه نیروهای دولتی افغانستان را افزایش داد. 15 اگست نیروهای طالبان وارد کابل شدند و کنترول کاخ ریاست‌جمهوری را به دست گرفتند. سپس گزارش شد اشرف غنی رئیس‌جمهور افغانستان کشور را ترک کرده است. بامداد 16 اگست طالبان اعلام کرد که جنگ در افغانستان به پایان رسیده است و شکل حکومت آینده افغانستان به زودی مشخص خواهد شد. روز 7 سپتمبر طالبان فهرست اعضای دولت جدید افغانستان را اعلام کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر