22:17 18 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

رئیس سرویس همکاری های فنی و نظامی روسیه گفته است، که ارزش جنگ افزارهای رها شده از سوی امریکا در افغانستان 85 میلیارد دالر برآورد شده است. 

به گزارش اسپوتنیک، دیمیتری شوگایف رئیس سرویس همکاری های فنی و نظامی روسیه گفت، که تعداد جنگ افزار های به جا مانده از امریکایی ها در افغانستان که ارزش کل آنها 85 میلیارد دالر برآورد می شود وحشتناک است.

او گفت: "صادقانه بگویم ، این رقم 85 میلیارد است - به سادگی وحشتناک است. به اعداد فکر کنید: 22 هزار خودرو زرهی ، 358 هزار تفنگ اتوماتیک، 176 پایه توپخانه، 8 هزار لاری، بیش از صد بالگرد و هواپیمای ترابری و جنگی است". 

شوگایف درباره گریز سریع ارتش امریکا از افغانستان خاطرنشان کرد، که "ارائه سناریوی بدتر دشوار بود".
شوگایف تأکید کرد: "قابلیت پیش بینی و قابلیت اطمینان شرکای امریکایی نمی تواند پشتیبانی زمان را تحمل کند. در چنین مواردی، آنها می گویند" آنها به پای خود شلیک کردند".
در اوایل ماه اگوست ، طالبان حملات خود را علیه نیروهای دولتی افغانستان افزایش داد، در 15 اگوست وارد کابل شد و روز بعد اعلام کرد که جنگ به پایان رسیده است. در دو هفته آخر ماه اگوست از فرودگاه کابل که تحت حفاظت ارتش آمریکا بود ، شهروندان غربی و افغانستانی هایی که با آنها همکاری می کردند ، به صورت جمعی تخلیه شدند. در شب 31 اگوست ، ارتش آمریکا فرودگاه کابل را ترک کرد و به حضور نظامی 20 ساله آمریکا در افغانستان پایان داد. در اوایل سپتامبر ، ترکیب دولت موقت افغانستان به ریاست محمد حسن آخوند ، که در دوران اول حکومت طالبان وزیر امور خارجه بود و از سال 2001 تحت تحریم های سازمان ملل متحد بود، اعلام شد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر