20:51 18 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

اتاق صنایع و معادن هرات می‌گوید، که بیش از صد کارخانه تولیدی در شهرک صنعتی هرات با رکود روبه رو شده‌اند و تولیدات شمار زیادی از این کارخانه‌ها متوقف شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، مسئولان اتاق صنایع و معادن هرات می‌گویند، که در کمتر از دو ماه پسین بیش از صد کارخانه در شهرک صنعتی این ولایت از فعالیت بازمانده‌اند و یا هم تولیدات خودرا کاهش داده اند.

به گفته آنان، چالش‌های اقتصادی، نرسیدن مواد خام از خارج و نبود بازار فروش از علت‌های اصلی کاهش فعالیت‌های شهرک صنعتی هرات استند.

در همین حال، مسئولان محلی هرات می‌گویند، که برای پشتیبانی از تولیدات داخلی و سر پا نگهداشتن شهرک صنعتی، محصول گمرگی کالاهای وارداتی را چند برابر افزایش داده‌اند.

کارشناسان اقتصادی هشدار می‌دهند، که اگر چالش‌های سرمایه گذاران و صاحبان صنایع به زودی از میان برداشته نشوند، بحران اقتصادی دامن‌گیر کشور خواهد شد.

در همین حال مسئولان محلی هرات می گویند، که از بهر پشتیبانی از تولیدات داخلی، محصول گمرکی کالاهای وارداتی همانند تولیدات داخلی را چند برابر افزایش داده اند.

بخش خصوصی در هرات می‌گوید، که در این اواخر از بین رفتن فساد اداری در گمرکات و ناامنی‌ها در مسیر شاهراه‌ها باعث امیدواری سرمایه گذاران شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر