12:59 25 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 13
ما را در دنبال کنید

نخست وزیر پاکستان گفت: با توجه به تردید و نا امیدی کاخ سفید،آمریکا دیر یا زود مجبور به پذیرش دولت موقت طالبان خواهد بود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه ها، عمران خان، نخست وزیر پاکستان، روز شنبه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی " تی آر تی ورلد" ترکیه در پاسخ به سوالی درخصوص به رسمیت شناختن دولت موقت طالبان در افغانستان افزود، به رسمیت شناختن  این  دولت از سوی اسلام آباد به تنهایی کافی نیست زیرا رها کردن مسئله افغانستان میتواند به فاجعه انسانی در این کشور منجر شود.

نخست وزیر پاکستان با اشاره به اهمیت نقش آمریکا، اروپا، چین و روسیه در به رسمیت شناختن دولت موقت طالبان در افغانستان تصریح کرد، اگر همه ما یک استراتژی مشترک را دنبال کنیم شاهد نتایج مثبت آن در آینده خواهیم بود.

عمران خان همچنین افزود: طالبان شاید در طولانی مدت بتوانند روی پای خود بایستند اما درصورت نرسیدن فوری کمک های خارجی، احتمال سقوط دولت نوپای آنها و در نتیجه هرج و مرج و بحران انسانی در افغان ستان افزایش خواهد یافت.

گفتنی است که ماه گذشته به دنبال خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان و روی کار آمدن طالبان در کابل، هیاتی به رهبری جنرال فیض حمید، رئیس سازمان اطلاعات پاکستان به کابل سفر کرد و با رهبری طالبان دیدار داشت.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر