00:20 16 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

سرپرست وزارت معارف طالبان با سفیر ترکیه در کابل دیدار کرد.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت معارف طالبان با نشر یک خبرنامه اعلام کرد که  نورالله منیر، سرپرست وزیر وزارت معارف با جیهاد ارگین‌آی، سفیر جمهوری ترکیه در دفتر کاری خویش دیدار نمود.
در آغاز، سرپرست وزیر وزارت معارف طالبان تشریف آوری سفیر جمهوری ترکیه جیهاد آرگین آی را خیر مقدم گفته، هر دو جانب در مورد بازگشایی مکاتب افغان ترک در افغانستان، تقویت سیستم آموزشی، تهیه بورسیه های تحصیلی، ارایه خدمات تعلیمی باکیفیت برای دانش آموزان در مناطق دور دست کشور و دیگر موارد اداری در بخش تعلیم و تربیه بحث و تبادل نظر نمودند.

در ادامه این خبرنامه آمده است که آقای ارگین‌آی از تداوم همکاری‌های ترکیه با افغانستان در بخش تعلیم و تربیه اطمینان داده همچنان ابراز امیدواری کرد که شاهد تقویت هرچه بیشتر روند آموزش و پرورش در افغانستان باشد وی همچنان در مورد ساخت و ساز و اعمار مکاتب در مناطق دور دست کشور وعده هر نوع همکاری سپرد.
سرپرست وزارت معارف طالبان همچنان از همکاری های ترکیه درعرصه تعلیم و تربیه در افغانستان سپاس‌گزاری نموده نقش معارف را در پیشرفت کشور مهم دانست.
وی افزود: دسترسی همه‌گانی به خدمات معارف باکیفیت، معیاری و عادلانه هدف اصلی وزارت معارف بوده و کشور ترکیه میتواند در این خصوص و نیز تهیه بورسیه‌های تحصیلی برای دانش‌آموزان افغان، وزارت معارف را همکاری نماید.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر