12:46 25 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 63
ما را در دنبال کنید

وزیر پیشین وزارت امور داخله افغانستان در واکنش به گزارش گریز رئیس جمهور پیشین این کشور نوشته است، که نظام را مشاور امنیت ملی پیشین و پاکستان به گروه حقانی تسلیم کرد. 

به گزارش اسپوتنیک، مسعود اندرابی وزیر پیشین وزارت امور داخله افغانستان در برگه رخنامه اش در واکنش به گزارش گریز اشرف غنی رئیس جمهور پیشین این کشور نوشت: گزارش آقای سنجر سهیل از فرار غنی را خواندم. يك موضوع که در اين ياداشت شاید عمدا بحث نشده و یا منبع ممکن به آن دسترسی نداشته است، تماس های مداوم حمدالله محب با خلیل حقانی است.
او افزوده است، که در همين روز که آقای سلام رحیمی و متين بيك مصروف تماس‌ها با قطر بودند و توافق شد كه طالبان به كابل داخل نشوند و رحیمی به همین منظور از طالبان در خواست صدور اعلاميه نمود و طالبان بلافاصله از قطر اعلامیه دادند؛ حمدالله محب مشاور امنيت ملی با خليل حقانی چندين تماس داشته است و حتی يك بار قرار شده تا محب با خليل حقانی در نزديك كابل ملاقات كند ولی بعدتر حمدالله محب ترجيح داده است كه از طريق تلفون به هماهنگی‌ها ادامه دهند.
در پایان وزیر پیشین امور داخله افغانستان نوشته است، که مطمين هستم كه اين بخش از آن فرار و چگونگی تسلیمی ننگین نظام به گروه حقانی با همدستی و وساطت محب و پاكستان، بعدها نیز افشا شود.

یادآوری می کنیم، که دیروز روزنامه هشت صبح گزارش را از گریز اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان با چهار چرخبال به ازبیکستان نوشته بود.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر