22:30 18 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

وزارت امور داخله گروه طالبان می گوید، که داعش در افغانستان تهدید جدی نیست و نیروهای امارت اسلامی در پی سرکوب این گروه است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آریانا نیوز، قاری سعید خوستی، سخنگوی وزارت امور داخله گروه طالبان، در این باره گفت: "گروه داعش به امنیت افغانستان تهدید جدی برای کشور نیست و نه وجود داعش به اندازه است که امنیت را تهدید کند".

مسئولان می‌گویند، که داعش در افغانستان حضور فعال ندارد و اغلب حملات تخریبی گروه‌ها و افراد دیگری را مسئولیت می‌گیرند.

جواد سارگر، عضو کمیته فرهنگی گروه طالبان، در این باره گفت: "همه بی ثباتی امنیتی که در افغانستان صورت میگیرد نمیتوانیم تمام آن را منسوب به داعش کنیم و داعش تخریب‌های را به دوش میگیرد داعش نه جای مشخص دارد و نه جبهه مشخص که در مقابل امارت اسلامی مبارزه کنند".

شمس خالد، عضو حوزه دوم امنیتی کابل، در این باره گفت:"پلان‌های که داعش دارد و داعش اگر بخواهند امنیت را در کابل خراب بسازند انشالله تمام افراد امارت اسلامی آمادگی کامل دارد و تمام پلان‌های اینها از بین رفته است".

گروه طالبان در دوحه با امریکا تعهد کرده بود که جلو تحرک گروه‌های جنگجو در افغانستان را می‌گیرد.

محمد سرور نیازی آگاه نظامی، در این باره گفت: "مبارزه با دیگر شبکه‌های تروریستی در افغانستان یکی از ماده های قرار داد صلح امریکا با طالبان بود. طالبان نباید اجازه بدهد که گروه دیگری در افغانستان فعالیت کند".

مردم از گروه طالبان می‌خواهند تا جلو تحرکات این گروه افراطی را بگیرند.

امان الله پژواک، باشنده کابل، در این باره گفت:"در قسمت فعالیت‌های گروه‌های ترورستی مانند داعش و دیگر گروه‌ها، و حالا که امارت اسلامی در افغانستان حاکمیت دارند دیگر اجازه ندهند که به فعالیت آغاز کنند".

فهیم آصفی، کارمند دولت، در این باره گفت: "ازامارت اسلامی خواهان این استیم که نظام وسستیم را بسازد در مقابل داعش که داعش نتواند به وطن ما حمله کند ".

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر