17:07 24 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

مسوولان شرکت برشنا میگویند که بدهی های  افغانستان به کشور های همسایه از بهر صرفیه برق به بیش از 62 میلیون دالر رسیده است.

به گزارش اسپوتنیک، شرکت برشنا می‌گوید که افغانستان 62 میلیون دالر از کشور‌های همسایه بدهکار است و این شرکت تلاش می‌کند تا راهکاری را برای پرداخت این بدهی‌ها دریابد.

مسوولان  این شرکت می‌گویند که برای حل این چالش، 90 میلیون دالر از یوناما درخواست کرده اند. به گفته این مسوولان،  اگر یوناما حاضر به پرداخت این پول نشود، آنان ناگزیر استند بر کسانی که پول صرفیه برق شان را پرداخت نکرده اند و یا توانایی پرداخت آن را ندارند، فشار وارد کنند تا پول‌های صرفیه برق شان را پرداخت کنند.

 

یک سند که به طلوع‌نیوز رسیده است، نشان می‌دهد که شرکت برشنا تا یک هفته پیش، بیش از 51 میلیون دالر از  چهار کشور همسایه شامل ایران، ازبیکستان، ترکمنستان و تاجیکستان .بدهکار شده است

شرکت برشنا  با ارسال نامه هایی به این چهار کشور وعده پرداخت بدهی آ«ها را داده و از آنها می خواهد که برق کشور را قطع نکنند.

د افغانستان بانک همچنین از سازمان ملل متحد خواسته است تا در رفع بدهی به افغانستان کمک کند. منابع در شرکت برشنا می‌گویند که این شرکت دو ماه می‌شود پول صرفیه برق کشور‌های همسایه را نپرداخته است.

بر بنیاد آمارها، افغانستان ماهانه به ارزش 22-25 میلیون دالر از کشور‌های همسایه برق خریداری می‌کند.

اسپوتنیک افغانستان اکنون در تلگرام: https://t.me/sputnikafghanistan

لطفا به کانال جدید ما مشترک شوید و به دوستان خود نیز آن را توصیه کنید.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر