21:42 20 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

  رئیس سابق سرویس اطلاعات عربستان اعلام کرد، با امضای توافق میان رئیس جمهوری سابق آمریکا و طالبان در دوحه، چاره‌ای جز سقوط دولت افغانستان نبود.

به گزارش اسپوتنیک، به  نقل از سایت اسکای نیوز، ترکی الفیصل، رئیس سابق سرویس اطلاعات عربستان گفت، وقتی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا پشت سر دولت افغانستان با طالبان قراردادی را امضا کرد، با این کار مشروعیت این دولت باطل شد. جو بایدن، رئیس جمهوری فعلی آمریکا نیز با این قرارداد ترامپ با طالبان موافقت کرد.

وی با خروج نیروهای ناتو از افغانستان مخالفت کرد و آن را اقدامی "کورکورانه و غیر قابل قبول" دانست.

الفیصل گفت، طالبان هنوز ثابت نکرده که می‌توان برای اداره کشور به آن اطمینان کرد. آنها قبل از اینکه در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شوند، لازم است نشان دهند که در مورد حرفهایی که زده‌اند، جدی هستند. سراسر جهان باید وسیله‌ای برای حمایت از ملت افغانستان با کمک های انسانی، غذایی و دارویی پیدا کند.

شایان ذکر است که پیش ازاین وزیر خارجه عربستان سعودی به یک رسانه هندی گفت که کشورش با دولت موقت طالبان ارتباطی ندارد.

وی افزود که ریاض برای به رسمیت شناختن دولت جدید در افغانستان منتظر خواهد ماند.

وزیر خارجه سعودی خاطرنشان کرد: «با آن‌که طالبان گفته‌اند از خاک افغانستان علیه کسی استفاده نخواهد شد؛ اما تروریسم یک نگرانی فراملی است».

این اظهارات وزیر امور خارجه عربستان در حالی مطرح می‌شود که این کشور یکی از سه کشوری بود که حاکمیت طالبان را در دهه 1990 به رسمیت شناخته بود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر