15:53 24 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

وزیر امور خارجه روسیه می‌گوید کشورش همراه با ایران از مقامات جدید افغانستان می خواهند تا بدون هیچ گونه سازشی با تروریسم مبارزه کنند.

 به گزارش اسپوتنیک،سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه می‌گوید، روسیه و ایران از مقامات افغانستان می‌خواهند بدون هیچگونه سازش با تروریسم مقابله کنند و این دو کشور تلاش خواهند کرد برای حل و فصل اوضاع در افغانستان اقدامات شان را هماهنگ کنند.

وزیر امور خارجه روسیه، امروز (6 اکتبر) در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران گفت: «افغانستان باید منبع بی ثباتی منطقه ای و جهانی خود را متوقف کند. ما از مقامات جدید افغانستان می خواهیم که بدون هیچ گونه مصالحه ای با گروه های تروریستی و همچنین قاچاق غیرقانونی مواد مخدر و سلاح مبارزه کنند».

به گفته وی، طرفین درباره همکاری های منطقه ای و بین المللی برای کمک به بازسازی افغانستان پس از جنگ گفتگو کردند. لاوروف افزود: «در این زمینه، هم فدراسیون روسیه و هم جمهوری اسلامی ایران دارای ابتکارات مربوطه هستند. امروز ما در مورد نحوه هماهنگی تلاش ها برای اجرای آنها صحبت کردیم».

گفتنی است امروز سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه باحسین امیرعبداللهیان، وزیر امورخارجه ایران که به دعوت رسمی روسیه به مسکو سفر کرده است در تالار وزارت خارجه روسیه دیدار و به تبادل نظر پرداخت .

در این دیدار طرفین همچنین در زمینه سازی جهت برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی، تقویت تعاملات در حوزه تجاری و اقتصادی، انرژی، بستر سازی جهت ارتقاء همکاریهای فرهنگی، موضوعات کنسولی به گفتگو پرداختند.

امیرعبداللهیان ضمن تشکر از حمایت روسیه در عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای بر ضرورت تقویت همکاری ها در موضوعات منطقه ای و بین المللی تاکید ورزید.

بررسی آخرین وضعیت افغانستان، تحولات قفقاز، برجام، رژیم حقوقی دریای خزر و دیگر موضوعات منطقه ای و بین المللی از دیگر نکات مورد بحث و گفتگوی بین طرفین در این ملاقات بود .

سرگئی لاوروف هم با اشاره به سفر اخیر خود به تهران و امضای موافقتنامه تاسیس مراکز فرهنگی دو کشور خواستار اجرایی شدن سند مذکور شد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر