16:06 21 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 03
ما را در دنبال کنید

 نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور افغانستان  در خصوص زمان برگزاری نشست تروئیکای گسترش یافته در مورد افغانستان صحبت کرد.

 به گزارش اسپوتنیک، ضمیر کابلوف، نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور افغانستان ، مدیر بخش دوم آسیایی وزارت خارجه روسیه،روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت که نشست سه جانبه تروئیکای گسترش یافته، شامل کشور های (چین ، پاکستان ، روسیه وایالات متحده) در مورد افغانستان در ماه اکتبر برگزار می شود.

نماینده وزارت امور خارجه روسیه گفت، این نشست برنامه ریزی شده است.

کابلوف در پاسخ به سوال در مورد زمان برگزاری این نشست، افزود که کنفرانس "کمی زودتر" تا پایان ماه اکتبر برگزار می شود.

گفتنی است نشست‌های قبلی تروئیکا با حضور نیروهای سیاسی افغانستان و طالبان در مسکو برگزار شد که در آن چهار کشور عضو به طرف‌های درگیر تأکید کردند تا خشونت‌ها را کاهش داده و به سرعت در گفتگوهایی درباره مسائل بنیادی به‌منظور حل درگیری‌ها در افغانستان حضور یابند.

جنبش طالبان (گروه ممنو ع در روسیه) پس از آنکه آمریکا در بهار امسال در مورد تصمیم خروج نیروهای مسلح خود از افغانستان اعلام کرد، عملیات گسترده ای را برای ایجاد کنترل بر افغانستان آغاز کرد. در 15 آگست طالبان بدون جنگ وارد کابل شدند و رئیس جمهور اشرف غنی وادار به فرار شد. در 6 سپتامبر، طالبان از ایجاد کنترل بر کل خاک افغانستان خبر داد و در 7 سپتامبر ، ترکیب دولت موقت خود را اعلام کردند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر