08:18 24 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 77
ما را در دنبال کنید

 مسوول روابط خارجی جبهه مقاومت ملی با معاون پارلمان فرانسه دیدار کرد.

به گزارش اسپوتنیک، علی‌میثم نظری، مسوول روابط خارجی جبهه مقاومت ملی، با ایریک کیوتی، معاون رییس پارلمان فرانسه، دیدار و گفت‌وگو کرده است.

مسوول روابط خارجی جبهه مقاومت ملی روز پنج‌شنبه، پانزدهم میزان، با نشر توییتی گفته است که معاون و برخی از اعضای پارلمان فرانسه حمایت‌شان از مقاومت ملی را اعلام کرده‌اند.

نظری افزوده است: «آن‌ها به‌شدت از مبارزه برای آزادی و دموکراسی در افغانستان حمایت کردند.»

در این دیدار که در پارلمان فرانسه انجام شده، معاون و ۱۵ عضو مجلس نماینده‌گان فرانسه شرکت داشته‌اند.

 از سویی هم، ایریک کیوتی، معاون پارلمان فرانسه، با نشر توییتی از دیدار با مسوول روابط خارجی جبهه مقاومت افغانستان ابراز خرسندی‌ کرده است.

علی‌میثم نظری در این دیدارها با برخی از سناتوران فرانسوی نیز دیدار و گفت‌وگو کرده‌ است.

طالبان پس از اعلام تصمیم آمریکا در بهار امسال برای خروج نیروهای خود از افغانستان، عملیات گسترده ای را برای ایجاد کنترل بر کشور آغاز کردند. در 15 آگست ، طالبان بدون جنگ وارد کابل شدند و رئیس جمهور اشرف غنی از کشور فرار کرد.

 نیروهای مخالف طالبان در پنجشیر به رهبری احمد مسعود جبهه مقاومت ملی را سازماندهی کردند. امرالله صالح ، معاون رئیس جمهور سابق،  که خود را سرپرست دولت اعلام کرد ، از جبهه مقاومت حمایت کرد

ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان، در تاریخ 6 سپتامبر (15 سنبله) در یک نشست خبری در کابل، ضمن اعلام پایان جنگ و استقلال افغانستان، گفت که این گروه به کسی اجازه نخواهد داد تا در برابر طالبان و شهروندان این کشور قرار گیرد.

از سویی احمد مسعود، رهبر «جبهه مقاومت ملی» افغانستان در یک پیام صوتی فراخوان قیام عمومی داد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر