01:01 16 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 30
ما را در دنبال کنید

 نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور افغانستان گفت کشورش تصمیم برای ارائه کمک های بشردوستانه به افغانستان را اتخاذ نموده و جزئیات آن به زودی مشخص خواهد شد.

 به گزارش اسپوتنیک، ضمیر کابلوف، نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه، مدیر بخش دوم آسیا در وزارت امور خارجه این کشور  به خبرنگاران گفت، تصمیم اصولی در مورد ارائه کمک های بشردوستانه از سوی روسیه به افغانستان گرفته شده است، جزئیات تحویل این کمک‌ها در حال بررسی است.

وی در پاسخ به سوال در مورد اینکه آیا  روسیه به افغانستان کمک خواهد کرد و چه زمانی کمک های بشردوستانه به آن کشور ارائه می شود، گفت:« کار روی این موضوع  با چندین نهاد ادامه دارد و کمک‌ها به افغانستان ارئه خواهد شد. تصمیم اساسی گرفته شده است،  و نهاد ها در حال جمع آوری محموله هستند».

 این در حالی است که سازمان ملل گزارش داده است که نیمی از جمعیت افغانستان یا به عبارتی 18 میلیون تن به کمک‌های فوری وابسته می‌باشند.

 نهادهای بشردوستانه و  سازمان ملل متحد از کشورهای کمک‌کننده خواست که بلافاصله برای جلوگیری از «فاجعه انسانی دیگر» در افغانستان قبل از فرارسیدن زمستان و سرد شدن هوا، بسیج شوند و به وعده‌های خود عمل کنند.

سازمان‌های کمک‌رسانی بشردوستانه گفته‌اند، کشورهایی که وعده کمک به افغانستان را داده‌اند، باید قبل از فرارسیدن زمستان و پیش از این‌که دیر شود، به وعده‌های خود عمل کنند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر