08:56 27 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

 سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در واکنش به حمله تروریستی به مسجد شیعیان در ولایت کندز افغانستان که صدها کشته و زخمی برجای گذاشت تصریح کرد که ادامه یورش های تروریستی مانع جدی برقراری صلح و ثبات در این کشور است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، پیتر استانو روز شنبه با صدور بیانیه‌ای که در تارنمای اتحادیه اروپا منتشر شد گفت: زمانی که مردم برای نماز جمعه در یک مسجد شیعی در کندز گردهم آمده بودند یک حمله بزدلانه رخ داد و منجر به کشتن بالغ بر ۴۰ نمازگزار و زخمی شدن بیش از یک صد نفر شد.

وی افزود: اتحادیه اروپا با خانواده قربانیان افسوس می‌خورد و برای زخمیان آرزوی بهبودی سریع می‌کند.

سخنگوی ممئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواستار محاکمه عاملان این جنایت نفرت‌انگیز شد و افزود: حقوق انسانی همه ای افغانستانی ها از جمله حق زندگی و حقوق اقلیت‌های قومی و مذهبی باید محافظت و محترم شمرده شود.

وی تصریح کرد: ادامه ای حملات تروریستی مانع جدی صلح و ثبات در افغانستان، جایی که شهروندان این کشور باید احساس امنیت کنند. ستانو خاطر نشان کرد: اتحادیه اروپا به برقراری صلح و ثبات در افغانستان و حمایت از مردم این کشور متعهد است.

رسانه‌های محلی در افغانستان دیروز جمعه از وقوع انفجار در مسجد سیدآباد کندز واقع در شمال شرقی این کشور خبر دادند که در پی آن نزدیک به صد نفر کشته شدند.

گروه داعش در حساب تلگرامی خود مسئولیت حمله به این مسجد در شمال افغانستان را بر عهده گرفت.

پس از تسلط گروه طالبان در افغانستان این نخستین حمله انتحاری خونین در مسجد شیعیان است.

پیش از این نیز داعش مسئولیت حمله به فرودگاه کابل را که به کشته شدن ۱۷۰ تن انجامید،  پذیرفته بود. 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر