20:53 20 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 30
ما را در دنبال کنید

درحالیکه تعیین گزارشگر ویژه سازمان ملل برای نظارت بر وضعیت حقوق بشری در افغانستان مخالفت پاکستان، چین و روسیه را در پی داشت، طالبان خواستار بی‌طرفی گزارشگر جدید شد.

به گزارش اسپوتنیک، شهاب الدین لیوال، عضو کمیسیون فرهنگی وزارت اطلاعات و فرهنگ طالبان در واکنش به تعیین گزارشگر ویژه سازمان ملل برای نظارت بر وضعیت حقوق بشری در افغانستان، خواستار عملکرد مستقل و بی‌طرفانه آن شد.

لیوال به «طلوع نیوز» گفت: ما از این اقدام استقبال می‌کنیم، اما سازمان ملل باید مسایل افغانستان را بطور بی‌طرفانه و مستقل نظارت و بررسی نماید، این در افغانستان یک نیاز است.

این درحالی است که شورای حقوق بشر سازمال ملل روز چهارشنبه گزارشگر ویژه خود را برای افغانستان تعیین کرد اما این نماینده قرار نیست که جنایات و تخطی‌های حقوق بشری نظامیان آمریکایی و ناتو در افغانستان را بررسی کند که مخالفت برخی کشورها را در پی داشت.

برای تصویب تعیین گزارشگر ویژه، از میان 47 عضو شورای حقوق بشر سازمان ملل، 28 کشور رای مثبت و 5 کشور از جمله پاکستان، ونزوئلا، اریتره، روسیه و چین رای منفی دادند و نمایندگان 14 کشور نیز از رای دادن خودداری کردند.

گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل قرار است کارش را ماه مارس سال آینده میلادی شروع کند.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر