08:03 27 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

وزیر داخله ایران در پیامی شهادت مظلومانه قربانیان بی دفاع فاجعه انفجار در مسجد سیدآباد شهر کندز واقع در شمال شرقی افغانستان را تسلیت گفت. 

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا به استناد از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور ایران، در متن پیام احمد وحیدی درباره انفجار مسجد سید آباد شهر کندز کشور افغانستان آمده است: انفجار در مسجد سیدآباد شهر کندز واقع در شمال شرقی افغانستان در حین برگزاری نماز جمعه  که منجر به شهادت و مجروحیت بیش از یکصد تن از مسلمانان افغانستانی شد، اقدامی غیر انسانی و ضد دینی است که نزد عموم اهل ایمان، همه آزادی خواهان و جملگی وجدان های بیدار انسانی محکوم است.

در ادامه این پیام آمده است: این جنایت تروریستی که از سوی جریان های منحرف مورد حمایت نظام سلطه جهانی و در ابتدای ماه ربیع الاول؛ موسم سرور مسلمین واقع شد، مصیبتی بزرگ و موجب تأسف و تأثر فراوان است و بار دیگر اهمیت وحدت کلمه در امت اسلامی و ضرورت انسجام و اتحاد اجزای مختلف کشورِ دوست و همسایه؛ افغانستان در سایه یک دولت فراگیر را برای صیانت از آرامش و امنیت و مقابله با رشد و نمو جریان های تروریستی و تکفیری از جمله بقایای گروهک ضد اسلام داعش گوشزد می سازد.

وزیر امور داخله ایران در این پیام ضمن تسلیت شهادت مظلومانه قربانیان بی دفاع این فاجعه، مجازات عاجل عوامل و مسببان این فاجعه را از مقامات افغانستان خواستار شد.

یادآوری می کنیم، که دیروز در هنگام نماز ظهر یک انفجار سهمگینی مسجد شیعیان افغانستان در کندز را لرزاند، که تاکنون از جان باختن 150 تن و زخمی شدن نزدیک به 200 تن خبر داده شده است. 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر