07:04 16 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 09
ما را در دنبال کنید

وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا پس از پایان مذاکرات با طالبان اظهار خوشبینی نموده و نتایج این مذاکرات را مثبت ارزیابی کرد.

به گزارش اسپوتنیک، ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا امروز (دوشنبه) مذاکرات دوحه با طالبان (گروه ممنوع در روسیه) را "صریح و حرفه‌ای" توصیف و تاکید کرد و گفت که هیئت واشنگتن هرگونه حکم درباره این جنبش را به اقدامات آن و نه فقط به سخنان آن مرتبط می‌داند. طالبان نیز مذاکرات با مقامات آمریکایی را "سازنده" توصیف کرد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در این بیانیه اعلام کرد: ما در مذاکرات تأکید کردیم که حکم درباره طالبان بستگی به رفتار آنها دارد.

در بیانیه آمده است که ایالات متحده تأکید کرده مذاکرات جاری به هیچ وجه مقدمه‌ای برای به رسمیت شناختن طالبان نیست.

متقابلا طالبان گفت که مذاکرات با واشنگتن در دو روز گذشته در دوحه، پایتخت قطر به خوبی پیش رفت.

ذبیح الله مجاهد، معاون وزیر اطلاعات و فرهنگ و سخنگوی طالبان گفتگوهایی را که در دوحه بین هیئت دولت موقت افغانستان و هیات آمریکایی انجام شد، "ثمربخش" توصیف کرد.

مجاهد ابراز امیدواری کرد که این گفتگوها راه را برای ایالات متحده و جامعه بین‌المللی جهت به رسمیت شناختن دولت جدید افغانستان هموار کند.

طبق اعلام طالبان، هیئت‌های حاضر، مذاکرات دوحه را" فرصتی برای دستیابی به تفاهم"دانستند و توافق کردند در صورت لزوم در آینده به آنها ادامه دهند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر