11:53 25 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 02
ما را در دنبال کنید

 عباس علی‌زاده، ورزشکار افغانستان گفته است، طالبان مربی تمرینات وی را کشتند و اکنون او از ترس جانش تلاش دارد به خارج از کشور برود.

به گزارش اسپوتنیک، عباس علیزاده بازیگر و ورزشکار جوان افغانستان، که به "بروس لی افغان" شهرت دارد، می‌گوید پس از آنکه جنگجویان طالبان (سازمان تروریستی ممنوع در روسیه) مربی و همکار او برای تمرینات را با ضربات چاقو به قتل رساندند، اکنون او هراس دارد و تلاش می‌کند از افغانستان خارج شود.

این جوان 28 ساله که شباهت زیادی به بروس لی، بازیگر و رزمی کار افسانه ای هنگ کنگی دارد، دائم ویدئوهایی از تمرینات خود از جمله سینه کشی بر روی دو انگشت را، در اینترنت منتشر می‌کرد. ولی اکنون با قدرت گرفتن طالبان از ماه آگست او دیگر قادر به تمرین کردن در افغانستان نیست.

وی گفت که طالبان از  هزاره ها نفرت دارد و دائم آنها را می‌کشد و تحقیر می کند. به همین دلیل، علیزاده ازاینکه ممکن است قربانی بعدی باشد دائم نگران جانش است. او از ترس جانش دائم از یکجا به محل دیگر نقل مکان می‌کند. او گفته است که وی بیش از دو روز در یک مکان نمی‌ماند. این بازیگر می خواهد با خانواده اش از افغانستان فرار کرده و به انگلستان برود تا "بروسلی بعدی شود" و در فیلم ها بازی کند.

گفتنی است، عباس با خانواده خود در شهر کابل زنده گی میکند و میخواهد بروسلی را در ذهن ها نسل نو دوباره زنده بسازد.

داستان عباس با نشر یک قطعه عکس او در یکی از صفحات فیسبوک زیر عنوان افغانستان صاحب بروس لی شد شروع شد.

پس از به شهرت رسیدن عباس، شماری از شرکتهای فیلم سازی پیشنهاد همکاری را به وی کردند.

وی تا به حال در دو فیلم نقش بازی کرده است. اولین فلم او برات لی نام دارد که در شهرهای مختلف آذربایجان فلمبرداری شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر