03:36 21 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

 وزارت خارجه روسیه حمله تروریستی به مسجد شیعیان در افغانستان را اقدام وحشیانه خواند و گفت هدف از چنین حملات بی ثبات سازی وضعیت در مرحله جدیدی از تاریخ این کشور است.

 به گزارش اسپوتنیک، وزارت خارجه روسیه  در بیانیه‌ی حمله تروریستی در مسجد شیعیان در افغانستان را به شدت محکوم کرده و این اقدام  را " یک تلاش وحشیانه جهت بی ثبات سازی وضعیت در افغانستان" خواند .

گفتنی است در پی یک حمله تروریستی روز جمعه گذشته (8 اکتبر) به یک مسجد شیعیان در ولایت کندز افغانستان، حداقل 120 تن کشته و دست کم 150 نفر زخمی شدند.

شاخه «خراسان» گروه حکومت اسلامی، داعش٬ مسئولیت این حمله انتحاری را به عهده گرفته است.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است: "حمله تروریستی سازمان یافته در روز 8 اکتبر به مسجد شیعیان در کندز را شدیدا محکوم می کنیم و آن را اقدامی وحشیانه و هدفمند برای بی ثبات سازی وضعیت افغانستان در این مرحله جدید از تاریخ این کشور در راستای تضعیف خط مشی نیروهای علاقه مند به آشتی بین افغان ها و ایجاد وفاق بین قومی و بین ادیان در کشور، می دانیم."

وزارت خارجه روسیه همچنین ابراز امیدواری کرد که مقامات جدید افغانستان تمام اقدامات لازم را برای یافتن و مجازات سازمان دهندگان حمله تروریستی و همچنین تشدید تلاش ها برای ریشه کنی تهدید تروریست های داعش در افغانستان انجام دهند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر