20:49 20 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 45
ما را در دنبال کنید

 معاون و سخنگوی پیشین وزیر امور داخله می‌گوید که طالبان پس از 20 سال جنگ با آمریکا حالا از این کشور کمک‌ می‌خواهد.

 به گزارش  اسپوتنیک، صدیق صدیقی، معاون پیشین وزارت امور داخله دولت اشرف غنی، در صفحه توییترش نگاشته است که طالبان به‌نام جهاد 20 سال با امریکا جنگید، کشور را ویران کرد، حال از امریکا کمک می‌خواهد

صدیقی همچنان انتقاد کرده است که حالا طالبان خواهان به رسمیت شناخته‌شدن توسط آمریکا و خواهان ادامه‌ی کمک از این کشور است.

وی افزود، کمک‌های بشردوستانه به افغانستان «باوجود اشغال کشور توسط طالبان» باید ادامه یابد.

گفتنی است هیأتی از وزارت امور خارجه طالبان به ریاست امیر خان متقی برای اولین بار پس از خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان با هیات ایالات متحده دو روز در قطر گفتگو کردند. این مذاکرات روز شنبه ( 17 میزان) آغاز شد و دیروز (یک‌شنبه، 18 میزان) نیز ادامه داشت.

هرچند که رییس هیأت اعزامی طالبان به قطر گفته است که در این مذاکرات روی «گشودن صفحه جدید» در روابط امریکا و افغانستان گفت‌وگو شده است؛ اما کارشناسان سیاسی می‌گویند که بیشترین چانه زنی‌ها در این گفتگوها بر موضوع تشکیل حکومت همه شمول و بازگشایی سفارت آمریکا در افغانستان متمرکز بوده است.

در این راستا وزارت امور خارجه امریکا مذاکرات دو روزه این کشور با طالبان را «صریح و حرفه‌ای» خوانده و گفته است که هیات ایالات متحده بار دیگر تاکید کرد که در مورد طالبان «بر اساس اقدامات‌شان، و نه صرفا حرف‌های‌شان» قضاوت خواهد شد.

دوطرف همچنین ارائه مستقیم کمک‌های بشردوستانه ایالات متحده به مردم افغانستان را مورد بحث و گفتگو قرار دادند.

همزمان سخنگوی وزارت خارجه طالبان گفته‌است که این مذاکرات به خوبی انجام شده و دوطرف توافق کردند که باید تلاش‌هایی برای احیای روابط دیپلماتیک انجام شود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر