21:49 20 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

وزیر امور خارجه روسیه در بیاناتی اظهار داشت که در شرایط کنونی از سلاح های باقیمانده ناتو در افغانستان برای اهداف تخریبکارانه نباید استفاده شود.

به گزارش اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، وزیر امورخارجه روسیه در نشست با وزرای امور خارجه کشورهای شرکت کننده در اجلاس تعامل و اعتماد سازی در آسیا گفت، اکنون مهم است که سلاح ها و تجهیزات نظامی به جا مانده از ناتو در افغانستان برای اهداف تخریبکارانه  استفاده نشود.

وزیر امور خارجه روسیه افزود: "خروج شتابزده ناتو پیچیدگی تناقضات افغانستان را بیشتر در هم ریخت. سلاح ها و تجهیزات نظامی زیادی در کشور باقی مانده است. مهم است که از آنها علیه دیگر کشور ها و در داخل افغانستان، برای اهداف خرابکارانه استفاده صورت نگیرد."

گفتنی است در اوایل ماه آگست ، طالبان (جنبش ممنوع در روسیه) حملات گسترده علیه نیروهای دولتی افغانستان انجام د ادند و در 15 آگست وارد کابل شدند و روز بعد اعلام کردند که جنگ در کشور به پایان رسیده است. در دو هفته آخر ماه آگست از فرودگاه کابل که تحت حفاظت ارتش آمریکا بود، شهروندان غربی و افغان هایی که با آنها همکاری داشتند، به صورت جمعی تخلیه شدند.

در شب 31 آگست، ارتش آمریکا فرودگاه کابل را ترک کرد و به حضور نظامی 20 ساله ایالات متحده در افغانستان پایان داد. در آغاز ماه سپتامبر، ترکیب دولت موقت افغانستان به ریاست محمد حسن آخوند، که در دوران اول حکومت طالبان وزیر خارجه بود و تحت تحریم های سازمان ملل متحد قرار دارد ، اعلام شد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر