16:06 24 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رئیس شورای فدراسیون روسیه گفت که جهان در گفتگوی خود با طالبان وضعیت زنان در افغانستان را در نظر خواهد گرفت.

به گزارش اسپوتنیک والنتینا ماتویینکو، رئیس شورای فدراسیون روسیه (مجلس سنا) می گوید جامعه بین المللی با در نظر گرفتن وضعیت زنان در افغانستان امکان همکاری با نمایندگان جنبش رادیکال طالبان (گروه ممنوع در فدراسیون روسیه) را بررسی خواهد کرد.

ماتویینکو به یک شبکه تلویزیونی روسیه گفت :"همه، به ویژه زنان، نگران توسعه بیشتر اوضاع در افغانستان هستند. ما دلیلی برای نگرانی داریم. من معتقدم که جهان و جامعه بین المللی، مسائل مربوط به همکاری احتمالی بیشتر با طالبان را با در نظر گرفتن موارد دیگر به ویژه وضعیت زنان در افغانستان در نظر خواهند گرفت".    

رییس شورای فدراسیون تاکید کرد: "اگر حقایق آشکاری از نقض حقوق زنان، سایر عوامل سرکوب زنان و غیره وجود داشته باشد، من فکر می کنم که این امر به طور جدی بر قالب های همکاری و امکان به رسمیت شناختن طالبان تأثیر خواهد گذاشت و افزود که ما وضعیت افغانستان را از نزدیک دنبال می کنیم".

به گفته ماتویینکو، نماینده افغانستان قرار است در سومین مجمع زنان اوراسیایی در سن پترزبورگ سخنرانی کند.

پیش از این، کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان طالبان که قدرت را در این کشور به دست گرفته اند متهم کرد که به زنان ظلم می کند، به ویژه که حق مشارکت در زندگی عمومی و آموزش را از آنها سلب کرده اند.  

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر