06:20 18 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رئیس گروه 20 می گوید، که سازمان ملل باید حضور خود را در افغانستان حفظ کند.


به گزارش اسپوتنیک، بر پایه بیانیه رئیس گروه 20 که در رم منتشر شد، کشورهای گروه 20 با اشاره به ضرورت حضور دائمی سازمان ملل متحد در افغانستان، بر حمایت ماموریت سازمان ملل متحد در افغانستان تأکید کردند.
در این سند آمده است: "سازمان ملل نقش مهمی در حل بحران در افغانستان ایفا می کند. حضور دائمی این سازمان در این کشور باید حفظ شود".

در این بیانیه آمده است: "گروه 20 از حضور یوناما در افغانستان و انجام وظیفه آن از جمله نقش هماهنگ کننده کمک های بین المللی به شدت حمایت می کند".
تاکید شده است، که کشورهای گروه 20 از مقامات افغانستانی می خواهند که ایمنی و آزادی تردد همه کارکنان سازمان ملل متحد و همچنین تمام نمایندگی های دیپلماتیک و کارگران بشردوستانه در افغانستان را تضمین کنند.
یادآوری می کنیم، که نشست فوق العاده گروه 20 درباره افغانستان که پیش از این توسط ماریو دراگی نخست وزیر ایتالیا آغاز شده بود، روز سه شنبه در رم از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد. این برنامه در قالب گسترده ای ، به ویژه با مشارکت نمایندگان سازمان ملل ، صندوق بین المللی پول و بانک جهانی، برگزار شد. نماینده روسیه در این نشست ایگور مورگولوف ، معاون وزیر امور خارجه و ضمیر کابلوف ، نماینده ویژه رئیس جمهور در افغانستان است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر