12:18 25 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 31
ما را در دنبال کنید

سخنگوی کارخ سفید گفت، که ایالات متحده امریکا قصد ندارد دارایی های مالی دولت پیشین افغانستان را آزاد کند. 

به گزارش اسپوتنیک، جن ساکی سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید گفت، که ایالات متحده قصد ندارد موضع خود را درباره بسته شدن دارایی های مالی دولت پیشین افغانستان پس از نشست مجازی گروه 20 تغییر دهد.

وی تاکید کرد، که ایالات متحده قصد ندارد به نمایندگان طالبان (سازمان تروریستی ممنوع در روسیه) دسترسی به این وجوه را ارائه دهد.

وی در عین حال تاکید کرد، که واشنگتن به بزرگترین اهدا کننده کمک های بشردوستانه به افغانستان تبدیل شده است و ایالات متحده قصد دارد در این راستا به کار خود ادامه دهد.

یادآوری می کنیم، که در میانه ای ماه اگوست، صندوق بین المللی پول و دیگر سازمان های غربی برنامه های حمایت از اقتصاد افغانستان را که به شدت به تزریقات خارجی وابسته است، متوقف کردند. به طور خاص، ایالات متحده دسترسی به دارایی های 7 میلیارد دالری را که در اختیار فدرال رزرو آمریکا قرار دارد، قطع کرد. آنها تصمیم خود را با این واقعیت توضیح دادند که تا زمانی که دولت جدید به رسمیت شناخته نشود نمی توانند وجوه خود را انتقال دهند. علاوه بر این، طالبان حتی از ذخیره ملی این کشور نیز محروم هستند- ایالات متحده دارایی های بانک مرکزی افغانستان را در حساب های بانک های خود بسته کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر