09:45 18 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 43
ما را در دنبال کنید

فرمانده پیشین قیصار ولایت فاریاب از طرف سازمان ملل متحد و کشور ایران به حیث نماینده مهاجران افغانستانی در این کشور گماشته شد. 

به گزارش اسپوتنیک، نظام الدین قیصاری در برگه رخنامه اش نوشت: نظام الدین قیصاری امروز ازطرف سازمان ملل متحد و کشور دوست ایران بحیث نماینده مهاجران، افغانستانی در ایران تعین گردید و رسما دفتر خود را در تهران پایتخت این کشور افتتاح نمود.
او افزوده است، که بعد از این هموطنان ما که در کشور ایران مهاجر هستند و یا جوانان که مصروف تحصیل خویش هستند و سایر عزیزان که زندگی شان در افغانستان با خطر مواجه بود و به کشور دوست ایران پناه بردند، ان شاءالله به یاری الله به مشکلات تک تک هموطنان افغانستانی، رسیدگی خواهد شد.

یادآوری می کنیم، که قیصاری دارای تحصیلات عالی نیست اما بطور نسبی خواندن و نوشتن را میداند پیش از اینکه موصوف بحیث فرمانده مقرر شود به پیشه پدری خود کار صرافی تجارت تیل و کشمش را میکرد. 

در اوایل حکومت محمد اشرف غنی رئیس جمهور گریزی بحیث فرمانده امنیه ولسوالی قیصار نظر به پیشنهاد جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری آن زمان مقرر گردید و همزمان وی به عنوان نماینده خاص جنرال عبدالرشید دوستم در ولایت فاریاب ایفای وظیفه میکرد. با گذشت هر روز قیصاری شهرت بیشتری کسب مینمود و توانمند تر میگردید بالاخره وی در ۱۱ سرطان سال ۱۳۹۷ از سوی حکومت مرکزی در سپاه ۲۰۹ شاهین بازداشت گردید.

پس از تصرف شهر مزار شریف از سوی گروه طالبان، قیصاری به دست جنگجویان گروه طالبان دستگیر شد و پس از چند هفته آزاد و به ایران گریخت و حالا به عنوان نماینده مهاجران در ایران انتخاب شده است. 

 

 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر