00:52 28 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 21
ما را در دنبال کنید

 رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا با اعتراف به ناکامی در افغانستان گفت که ماموریت نظامی آمریکا در این کشور یک «شکست استراتژیک» بود.

به گزارش  اسپوتنیک، ژنرال «مارک میلی» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا درباره ماموریت خروج نظامیان خارجی از افغانستان آن را یک «موفقیت تاکتیکی، اما یک شکست استراتژیک» خواند.

وی افزود که دولت افغانستان و ارتش آن زودتر از آنچه پیش‌بینی می‌شد سقوط کرد و این شکستی در ارزیابی‌های امنیتی آمریکا بود.

پیش از این نیز ژنرال «لوید آستین»، وزیر دفاع آمریکا در نشست استماعیه سنای این کشور درباره دلایل خروج از افغانستان گفته بود که اگر نیروهای ما افغانستان را ترک نمی‌کردند به دلیل حملات طالبان متحمل تلفات بیشتر می‌شدند.

وی با اشاره به تلفات نظامیان آمریکایی در افغانستان نیز گفت که طی 20 سال جنگ در این کشور، 2 هزار و 461 نظامی آمریکایی کشته و بیش از 20 هزار نظامی دیگر نیز زخمی شدند؛ بنابراین سرعت در خروج از افغانستان به نجات جان نظامیان ما کمک کرد.

ژنرال آستین همچنین با اذعان به شکست در افغانستان، اظهار داشت که آمریکا در تشویق نظامیان افغان برای جنگ با طالبان با وجود ارائه تجهیزات لازم و کافی شکست خورد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر