19:20 25 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

پیمان امنیت جمعی از 5 هزار نظامی دعوت کرده است تا در تمرینات نظامی در تاجیکستان اشتراک کنند.

به گزارش اسپوتنیک، آناتولی سیدوروف، رئیس ستاد مشترک نیروهای واکنش سریع سازمان پیمان امنیت جمعی، اظهار داشته است که هفته آینده بیش از پنج هزار نفر در رزمایش نظامی تحت عنوان (رزمایش برادری-2021) که در تاجیکستان برگزار می‌شود با 700 واحد تسلیحات، اشتراک می‌کنند.

سیدوروف در یک جلسه توجیهی به خبرنگاران گفت: "تعداد نظامیانی که در این رزمایش به عنوان بخشی از نیروهای سازمان پیمان امنیت جمعی شرکت خواهد کرد به 5 هزار نفر می‌رسد و نیز 700 واحد تسلیحاتی به کار گرفته خواهد شد."

گفته شده است که در این رزمایش تجهیزاتی چون: 650 موتر زرهی، 20 جنگنده از جمله Su-24MR و Su-25، بیش از 20 هلیکوپتر Mi-8MTV و Mi-24 و همچنین 15 طیاره بی سرنشین با تغییرات و اهداف مختلف است.

وی خاطر نشان کرد که در این رزمایش از شش کشور عضو این سازمان اشتراک خواهند داشت.

در حال حاضر، نیروهای نظامی در حال انتقال به قلمرو تاجیکستان - به مناطق آموزشی هستند.

پیش از این رئیس ستاد مشترک نیروهای واکنش سریع سازمان پیمان امنیت جمعی در جریان رزمایش «روبژ-2021» در قرقیزستان گفت که CSTO آماده دفع هرگونه تهدیدی است. وی تاکید که تمرینات گذشته موفقیت‌آمیز بودند.

یادآوری می کنیم، که سازمان پیمان امنیت جمعی  در سال ۱۹۹۲ تأسیس شد و در حال حاضر شامل ارمنستان، بلاروس، روسیه، تاجیکستان، قزاقستان و قرقیزستان است. CSTO با هدف «تقویت صلح، امنیت و ثبات در منطقه و جهان، حفاظت جمعی از استقلال، تمامیت ارضی و تمامیت ارضی کشورهای عضو» تأسیس شد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر