خبر های دیگر
دریافت لینک کوتاه
10
ما را در دنبال کنید

آزمایشات کلینیکی واکسین اسپوتنیک وی در ونزوئلا نشان داد که 100% مؤثر است.

به گزارش اسپوتنیک، نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا در این خصوص اطلاع داد.
وی در مصاحبه ای با خبرنگار برنو آلتمانو گفت: "ما واکیسن روسی (Sputnik V) را آزمایش کردیم. این واکسین 100 درصد مؤثر می باشد."
پیشتر ونزوئلا واکیسن اسپوتنیک وی را ثبت کرده بود.


ونزوئلا قراردادی با روسیه برای واکسیناسیون ده میلیون نفر با واکیسن " اسپوتنیک وی" امضاء کرده بود و به نظر می رسد که اولین محموله شامل 10 میلیون دوز در آینده ای نزدیک برای آغاز فوری واکسیناسیون گسترده دریافت کند.
واکسین " اسپوتنیک وی" در روسیه، بلاروس، آرجنتاین، امارات متحده عربی، هنگری، صربستان، بولیویا، الجزایر، فلسطین، ونزوئلا، پاراگوئه، ترکمنستان، ایران و ارمنستان ثبت شده است. روند ثبت واکسین در اتحادیه اروپا و سازمان جهانی صحت نیز آغاز شده است.

اسپوتنیک وی  (Sputnik V)   نخستین واکسینی است که در تابستان گذشته در روسیه تائید و برای استفاده گسترده به بازار ارائه شد. این اقدام روسیه با انتقادهایی در سطح بین‌المللی مواجه شد

واکسین اسپوتنیک وی نخستین واکسین کرونا در روسیه را مرکز گمالیا وابسته به وزارت بهداشت روسیه با همکاری وزارت دفاع روسیه می سازد و تاکنون دو میلیون دوز از این واکسن تولید شده است.  

واکسین دوم روسی کرونا «اپی واک کرونا» نام گرفته و شرکت سازنده آن می گوید که براساس عوامل مصنوعی پپتیدی ساخته شده است و می تواند در بدن مصونیت در برابر ویروس COVID-19 ایجاد کند. آزمایشات کلینیکی های کلینیکی این واکسین از امسال آغاز شده بود.