07:16 23 سپتمبر 2021
خبر های دیگر
دریافت لینک کوتاه
30
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور ونزوئلا در بیانیه ای واکسن روسی اسپوتنیک وی ضد کرونا را "ایمن ترین" واکسن برای بشریت دانست.

به گزارش اسپوتنیک، نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا واکسن روسی علیه ویروس کرونا Sputnik V را امن ترین واکسن برای بشریت در جهان عنوان کرد.

نیکلاس مادورو گفت: " اسپوتنیک وی(Sputnik V) امن ترین {واکسن در جهان] است." به نظر وی ، این دارو سطح بالایی دفاع از بدن را نشان داده است.

رئیس جمهور ونزوئلا در پیامی ویدیویی در حساب توییتر خود گفت: من نمی‌خواهم در مورد واکسن‌های دیگر منفی بگویم، من موارد مثبت این واکسن را عنوان می‌کنم که با آزمایش‌های انجام شده در اینجا ثابت شد که ایمن‌ترین است.

رئیس جمهور ونزوئلا تاکید کرد که او از سال گذشته از زمان ثبت واکسن روسی پیگیر این واکسن بوده است.

او گفت امروز همه در جهان اتفاق نظر دارند که اسپوتنیک وی بهترین و ایمن‌ترین واکسن است.

پیش ازاین رئیس جمهوری ونزوئلا در اظهاراتی گفته بود که تست‌های بالینی واکسن ضد ویروس کرونای "اسپوتنیک وی" ساخت روسیه صد درصد کارایی خود را نشان داده است.

وی همچنین گفت: هیچ عارضه جدی بعد از واکسیناسیون با این واکسن روسی در ونزوئلا ثبت نشده است.

واکسن اسپوتنیک وی نخستین واکسن کرونا در روسیه را مرکز گمالیا وابسته به وزارت بهداشت روسیه با همکاری وزارت دفاع روسیه می سازد و تاکنون میلیون ها  دوز از این واکسن تولید شده است.  

گفتنی است که نشریه معتبر علمی «لنست» به تازگی در گزارشی نتایج مثبت آزمایش‌های انجام گرفته روی افراد داوطلب دریافت کننده واکسن اسپوتنیک را مورد تایید قرار داده است.

بنا به گزارش لنست، نتایج منتشر شده از روند آزمایش‌های صورت گرفته روی دریافت کنندگان واکسن روسی «اسپوتنیک‌ وی» حکایت از آن دارد که این واکسن عوارض جانبی بسیار اندکی دارد و تا حدود 92 درصد بر ایمن‌سازی بدن در برابر ویروس کرونا کارایی دارد.