خبر های دیگر
دریافت لینک کوتاه
10
ما را در دنبال کنید

در اتریش، شایستگی و اثربخشی واکسین اسپوتنیک وی را جنگ افزار کلاشنیکوف هم سنجی کردند. 

به گزارش اسپوتنیک، فلوریان تالهمر، استاد برجسته کارشناس بیماریهای عفونی در دانشگاه پزشکی وین و رئیس انجمن بیماریهای عفونی و طب گرمسیری اتریش گفت، که واکسین روسی اسپوتنیک وی، در برابر ویروس کرونا کارآیی و توانایی قابل مقایسه با ویژگی های تفنگ هجومی کلاشنیکوف را نشان می دهد.وی خاطرنشان کرد، که در واکسیناسیون اول و دوم از وکتورهای ویروسی مختلف استفاده می شود که باعث افزایش اثربخشی می شود.

وی افزود: "اسپوتنیک وی مانند یک تفنگ هجومی روس کلاشنیکوف است: ساده، قابل اعتماد و موثر. داده های دلگرم کننده در مجله ای بسیار معتبر - دیرهنگام اما با این وجود - منتشر شد. در طی واکسیناسیون اول و دوم، از ناقلین ویروسی مختلف استفاده می شود که باعث افزایش اثربخشی می شود".

همانطور که دولت اتریش روز شنبه اعلام کرد، این جمهوری در حال مطالعه درخواست و آمادگی روسیه برای تولید اسپوتنیک وی در تأسیسات تولید شرکت های اتریشی است.

پیش از این، دیمیتری لیوبینسکی، سفیر روسیه در اتریش گفته بود، که این سفارت اطلاعات آمادگی صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه برای تولید واکسین اسپوتنیک وی را به دولت اتریش منتقل کرده است.

یادآوری می کنیم، که واکسیناسیون در برابر ویروس کرونا در اتریش از دسامبر سال 2020 آغاز شد و در حال حاضر واکسین ها از سوی Pfizer و BioNTech ، Moderna و AstraZeneca تهیه می شوند.