18:17 11 اپریل 2021
خبر های دیگر
دریافت لینک کوتاه
30
ما را در دنبال کنید

برخی رسانه های خبری سوئیس، ساخت واکسن روسی "اسپوتنیک وی" روسیه را یک پاسخ محکم برای مقابله با ویروس کرونا عنوان کردند.

به گزارش اسپوتنیک، نشریه سوئیسی Neue Zurcher Zeitung در مقاله‌ای می نویسد، واکسن روسی اسپوتنیک وی Sputnik V روسیه، اکنون به یکی از اقلام مهم و محبوب صادراتی مبدل شده است..

در مقاله به برتری های ویژه واکسن روسی نسبت به محصولات مشابه Biontech / Pfizer و مدرن،  اشاره شده است. همچنان توجه خاص به تأثیر اثبات شده واکسن و  ساخت آن بر اساس پلت فرم آدنو ویروس که به خوبی مطالعه شده است متمرکز شده است.

با توجه به اینکه در دو دوز واکسن از حامل های مختلف ویروس استفاده می شود، اثر آن در مقایسه با واکسن ساختاری مشابه AstraZeneca بیشتر است ، نویسنده مقاله همچنین به قابل دسترس بودن واکسن که قیمت هر دوز آن حدود 10 دالر است، اشاره نموده است.

نویسنده نشریه در پایان می گوید ، تمام این مزایا واکسن روسی را به "مهمترین داروی صادراتی" مبدل کرده است.

  گفتنی است روسیه تنها کشوری در جهان است که سه نوع واکسن علیه کرونا را تولید کرده است.

یادآوری می‌کنیم مجله پزشکی «لنست» اخیرا  با پایان دادن به شایعات درباره واکسن روسی «اسپوتنیک وی» اعلام کرد که این واکسن 91.6 درصد در مقابل بیماری COVID-19 مقاومت می‌کند.

در گزارش این مجله که از معتبرترین و مشهورترین هفته‌نامه‌های پزشکی جهان است، آمده که این واکسن مقابله با ویروس کرونا، روی افراد بالای 65 سال اثر دارد و از سالخوردگان در مقابل حمله ویروس کرونا محافظت می‌کند.

واکسن اسپوتنیک وی نخستین واکسن کرونا در روسیه را مرکز گمالیا وابسته به وزارت بهداشت روسیه با همکاری وزارت دفاع روسیه می سازد و تاکنون میلیون ها  دوز از این واکسن تولید شده است.