01:28 03 اگست 2021
خبر های دیگر
دریافت لینک کوتاه
20
ما را در دنبال کنید

وزیر امور خارجه افغانستان: کابل و مسکو توافق کردند که طرحی را برای تهیه احتمالی واکسن روسی ضد کرونا ویروس " Sputnik V" به افغانستان تدوین کنند.

به گزارش اسپوتنیک، محمد حنیف اتمر وزیر امور خارجه افغانستان به این خبرگزاری گفت که کابل و مسکو توافق کردند که طرحی را برای تهیه احتمالی واکسن روسی علیه ویروس کرونا مسما به " Sputnik V" به افغانستان تدوین کنند، این موضوع وی در دیدار با سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه مورد بحث و بررسی قرار دادند.

وی گفت: "تاریخ تحویل توسط ادارات مربوطه دو کشور انجام خواهد شد. "ما قبلاً واکسن هندی (که توسط AstraZeneca در هند تولید شده است) واکسینه را آغاز کردیم، و حالا باید دیده شود که چگونه کار می کند.

زمان تحویل احتمالی واکس اسپوتنک وی را روسیه تعیین می کنند و ما از این بابت سپاسگزاریم".  

با این حال  امروز جمعه، اتمر پس از دیدار با لاوروف اظهار داشت که افغانستان و روسیه توافق کرده اند که برای جلوگیری از تهدیدات ناشی از بیماری همه گیر COVID-19 تلاش کنند. به گفته وی ، افغانستان از آمادگی طرف روسی برای تعمیق روابط سپاسگزار است.

پیش از این سعید طیب جواد، سفیر جمهوری اسلامی در مسکو، در مصاحبه با ریانوستی گفت که یکی از موضوعات مذاکرات می تواند تهیه واکسن روسی "Sputnik V" به افغانستان باشد.