19:02 17 اپریل 2021
خبر های دیگر
دریافت لینک کوتاه
30
ما را در دنبال کنید

مقامات اتریشی تصمیم گرفتند که استفاده از واکسین تولید شده شرکت بریتانیا-سویدن AstraZeneca را پس از مرگ یک زن واکسینه شده و عوارض دیگری متوقف کند.

به گزارش اسپوتنیک، بر اساس یک اعلامیه مطبوعاتی، اداره فدرال امنیت صحت اتریش  BASG) )خبر داده است که یک زن 49 ساله واکسین ویروس کرونا را دریافت کرده بود در نتیجه اختلالات شدید خونریزی درگذشت. زن واکسینه شده دیگری، در سن 35 سالگی، دچار آمبولی شش شد.

همانطور که مشخص گردید، هر دو زن این واکسینه AstraZeneca شده بودند.

این ارگان تحت بیانیه ای اعلام نموده است: "هیچ مدرکی در مورد رابطه علل و ارتباط آن با واکسیناسیون وجود ندارد."

در حال حاضر تحقیقات در این عرصه جریان دارد تا ارتباط بین وخیم شدن وضعیت صحی و واکسین مشخص گردد، اما این قرینه رد گردیده است.

پیش از این، کمیته مشاوره ملی ایمن سازی کانادا توصیه کرده بود که واکسین AstraZeneca  بر افراد بالای سن 65 استفاده نشود.

رئیس کمپین واکسیناسیون هنگری توقف واکسین ضد کرونا "AstraZeneca" را تائید و آن‌را مشکلات هماهنگی اطلاعات عنوان می‌کند. او گفت: برنامه ریزی شده تا شروع ماه آپریل نزدیک به 2 میلیون و 400 هزار شهروند واکسین دریافت کنند.

قابل یاد آوری‌ست که در این کشور واکسین های "AstraZeneca" ،"Sinopharm" و "اسپوتنیک وی" روسی تائید شده است. پیتر سیجارتو وزیر خارجه هنگری اعلام کرد که با روسیه توافق‌نامه ای برای تهیه واکسین ضد کرونا روسی انجام شده است. این کشور همچنین از داروهای "Pfizer" و "Moderna" استفاده می کند که در سطح اتحادیه اروپا تأیید شده است.