07:46 19 اپریل 2021
خبر های دیگر
دریافت لینک کوتاه
0 0
ما را در دنبال کنید

کمپنی دواسازی اگلیسی-سویدنی، می‌خواهد یک چهارم تولید واکسین خود را به کشورهای اروپایی کاهش دهد.

به گزارش اسپوتنیک، سندی در میان مقامات کشورهای اروپایی دست به دست شده است که گفته می‌شود، کشورهای اروپایی در سه ماه سال 2021 تزریق واکسین از 40 میلیون به 30 میلیون رسیده است. درعین حال در ماه می 20 میلیون دوز واکسین دیگر نیز وارد اروپا خواهد شد.
دلیل کاهش تولید واکسین، مشکلات سیستم تامین جهانی گفته شده است.


پس از گزارش مواردی از لخته شدن خون در برخی افراد واکسینه شده با واکسین آسترازنکا و مرگ یکی از آنها، استفاده از این واکسین، شماری از کشورهای اروپایی استفاده از این واکسین را برای موقت متوقف کردند.
کشورهایکه استفاده آسترازنکا را متوقف کرده اند، اتریش، دنمارک، ناروی، آیسلند، استونیه، لتوانیا، لوکزامبورگ، قبرس و لتونی هستند.
هرچند هرچند وزارت صحت دنمارک اعلام کرده است که در حال حاضر نمی‌توان با قاطعیت گفت که ارتباطی میان تزریق واکسین آسترازنکا و لخته شدن خودن وجود دارد.
ازسوی هم یکی از مقامات ارشد بخش صحت ناروی نیز اعلام کرد که این کشور استفاده از واکسین آسترازنکا را به حالت تعلیق در می‌آورد تا بررسی‌های لازم درباره احتمال ارتباط میان تزریق واکسن آسترازنکا و لخته شدن خون صورت گیرد.
این دولت ها هنگامی استفاده از این واکسین را متوقف ساختند که یک پرستار 49 ساله که چند روز پس از دریافت واکسین آسترازنکا دچار اختلال انعقاد خون شده و جان باخت.
آسترازنکا واکسن تاییدشده در اتحادیه اروپا و دیگر کشورهاست.