08:14 12 اپریل 2021
خبر های دیگر
دریافت لینک کوتاه
0 0
ما را در دنبال کنید

اسپانیا استفاده از واکسین آسترازنکا را سر از روز دوشنبه حداقل به مدت 15 روز متوقف می کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رادیو Cadena Ser، کارولینا داریاس، وزیر صحت عامه اسپانیا روز دوشنبه جلسه اضطراری را برگزار نمود تا در مورد تعلیق استفاده از واکسین آسترازنکا صحبت کند.

گزارش‌ات در مورد ایجاد لخته خون در معدودی از دریافت‌کنندگان واکسین کرونای آسترازنکا باعث شده تا کشورها اقدامات احتیاطی را در پیش بگیرند.

آلمان و اندونزیا هم به جمع کشور‌های پیوستند که واکسین بریتانیایی آسترازنکا را تعلیق کرده‌اند. سخنگوی دولت آلمان اعلام کرد، به دنبال توصیه موسسه تحقیقات پاول الریش این کشور تزریق واکسین بریتانیایی آسترازنکا را تعلیق کرده است.سخنگوی دولت آلمان افزود: ضرور است تا تحقیقات بیشتری در زمینه این واکسین صورت بگیرد.

بودی گونادی سادیکین، وزیر صحت عامه اندونزیا هم اعلام کرد در پی انتشار گزارشات مبنی بر عوارض جانبی احتمالی واکسین استرازنکا، کارزار واکسیناسیون در این کشور با این واکسین بریتانیایی به تعویق افتاد.

تاکنون کشور‌های مانند ناروی، دانمارک، اتریش، استونیا، لتونیا، لیتوانیا، بلغاریا و ایرلند واکسین ابریتانیایی آسترازنکا را به دلیل عوارضی از جمله لخته شدن خون به حالت تعلیق در آورده اند.